BLOGGERMEET v Košiciach spája blogerky z východného Slovenska

Móda

Všetci, ktorí milujú blogovanie, písanie, venujú sa fotografii, či online marketingu by mali teraz spozornieť. Táto akcia nieje len príjemným posedením pri vínku, či kávičke.

Čo je to BLOGGERMEET ?

BLOGGERMEET vznikol aby spájal, budoval a vzdelával komunitu blogeriek na východe Slovenska. Snažíme sa budovať komunitu blogerov, online tvorcov, ktorí píšu svoj blog, aby sa v záplave ostatných influencerov nestratili.” citujem z oficiálnej stránky a myslím, že lepšie by som to ani ja nesformulovala.

Je to organizovaná akcia nabitá prednáškami z oblasti online marketingu, mini kurzami fotenia, prednáškami blogeriek o copywitingu, organizácii času či aktuálnych témach. Blogovanie nieje len písanie o počasí z času na čas. Ak sa tomu chcete venovať naplno, robiť ho profesionálne, či dokonca na ňom aj zarábať, je to občas veda. Vedieť, ako vytvoriť webové stránky, spravovať ich, mať aspoň akú takú znalosť SEA, vyznať sa v sociálnych sieťach a rôznych aplikáciách, vedieť ako koncipovať text, poznať svoju cieľovú skupinu, alebo, ako skĺbiť život a blogovanie a dokázať si organizovať čas, to sú všetko témy, ktoré sa na stretnutiach blogeriek preberajú.

Prednáška na Bloggermeete o SEU- optimalizácii pre vyhľadávače Google.
Aj takto sa fotilo na bloggermeete. Blogerky si mohli vyskúšať fotenie pri minimálnom osvetlení pod vedením fotografa Petra Čontoša

Pre koho je BLOGGERMEET vhodný ?

Blogermeet organizujú blogerky pre blogerky. A teraz by mala nastať otázka, kto je to bloger. Pokým sa jedna skupina ľudí uspokojí s ľudmi, ktorí pridávajú fotky na sociálne siete s krátkym a občas až odbitým, či plytkým popisom, druhá skupina sa stále prikláňa k označovaniu bloger len pre ľudí, ktorí vytvárajú kvalitnejšie texty vo forme článkov na svoje vlastné stránky. Či už na platenej platforme a doméne, alebo na WordPresse. Ja patrím samozrejme do tej druhej skupiny, kde stále verím, že blogovanie sa nemôže uspokojiť s krátkym popisom peknej fotky na Instagrame. A BLOGGERMEET je toho názoru tiež. Preto sú pozvané len skutočné blogerky, ktorých vášňou je vytvárať kvalitný text a prinášať svojim čitateľom obsah, ktorý im sociálne siete vo svojej stručnosti nemôžu poskytnúť.

Blogerky z východného Slovenska.

Tretie stretnutie blogeriek v Košiciach

Ako som spomínala, tento rok bol pre BLOGGERMEET úspešný, pretože z jednej nenápadnej akcie v kaviarni na hlavnej v Košiciach sa vykľuli ďalšie dve stretnutia s kvalitným obsahom. Tretie stretnutie sme zahájili v kaviarni Bolge s prednáškou od odborníka v oblasti SEO, pracujúceho pre spoločnosť Google. Po nej prišla kreatívnejšia časť v podobe prednášky a praktickej časti od mladého talentovaného fotografa Petra Čontoša. A na záver sme krstili knihu “ Tvorba úspešného zarábajúceho blogu”. Krstnou mamou sa stala úspešná a nebudem preháňať ak poviem, aj najznámejšia košická blogerka Lapkinn

Na záver tretieho bloggermeetu sa krstila kniha “ Tvorba úspešného zarábajúceho blogu” od Blog Hero Academy. Editorkou knihy je jedna z organizátoriek Hanka

Čo mi tieto stretnutia priniesli

Táto akcia je pre mňa podpora a občas aj studnica múdrosti pre blogovanie. Ale hlavne, spája komunitu blogeriek, ktoré sa navzájom podporujú, radia si a vytvárajú spolupráce. A ja som rada, že ženy a dievčatá, ktoré som doposiaľ poznala len z “matrixu “ som spoznala aj osobne a dodnes sa stretávame pri kávičke.

Toto som ja na stretnutí blogeriek. @modnamamka

Želám Bloggeemeetu veľa úspechov a pevne verím, že další rok zahájime stretnutím s poradovým číslom štyri.

Foto: úvodná fotka je z oficiálnej stránky BLOGGERMEET a zvyšok z mojej réžie 😊 Ďalšie fotky z akcie si môžete pozrieť pod článkom.

Jedným zo sponzorov akcie bol aj Avon a priniesol Blogerkám krásne balíčky.
Na BLOGGERMEETe číslo 3 sa krstila aj táto kniha.